Ubezpieczenie mieszkania. Czym się kierować?

Rynek ubezpieczycieli powiększa się z roku na rok. W internecie możesz znaleźć wiele stron na których porównywane są ich oferty. Czym jednak się kierować?

Po co się ubezpieczać?

Ubezpieczenie domu, czy mieszkania po prostu się opłaca” – tak uważa coraz większa liczba Polaków. Zwłaszcza w przypadku mieszkań sytuacja na rynku diametralnie się zmieniła. Do tej pory uważano, że to dom jest najbardziej narażony, m. in.: na klęski żywiołowe. Jednak od kiedy ubezpieczyciele dodali do swoich ofert takie zdarzenia, jak zalanie mieszkania, pożar, przepięcie, czy kradzież z włamaniem – ubezpieczenie mieszkania po prostu zaczęło się opłacać.

Ubezpieczenie na miarę potrzeby

Wybierając ofertę, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czego tak naprawdę potrzebuję?”. Zakres ubezpieczenia wybierany jest często zbyt pochopnie. Musisz się zastanowić, czy naprawdę potrzebujesz:

  • ubezpieczenia dzieł sztuki?,

  • ubezpieczenie mieszkania na 4 piętrze na wypadek powodzi?,

  • ubezpieczenia na wypadek pożaru, nie obejmującego zniszczeń spowodowanych dymem lub sadzą?.

Pamiętaj o tym!

Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze ubezpieczenia jest zły dobór zakresu usług. Wiąże się to z przepłacaniem i szybkim zrażeniem się do tego typu przezorności.

Najważniejsza opinia

Szukając najkorzystniejszej oferty, koniecznie skorzystaj z internetowych porównywarek i kalkulatorów, które pozwolą ci w prosty sposób wyliczyć roczne koszty polisy. Nie zapominaj przy tym, że najlepszym sposobem wciąż pozostaje sugerowanie się opiniami o danej firmie. Jeśli ubezpieczyciel notorycznie sprawia problemy z wypłacaniem odszkodowań, natychmiast trafisz na kiepską opinię, wystawioną mu choćby na internetowym forum.