Mieszkanie od dewelopera to nie zawsze dobry pomysł. Rynek wtórny ma więcej plusów niż sądzisz.

Coraz więcej Polaków kupuje mieszkania na rynku wtórnym. Eksperci przyznają, że to rozwiązanie ma zdecydowanie więcej plusów, niż mogłoby się wydawać

Mieszkanie od zaraz

Do najważniejszych zalet rynku wtórnego należy możliwość swobodnej negocjacji ceny. Wiąże się to też z szybką transakcją kupna. Przeglądając oferty mieszkań bez trudu znajdziesz takie, do których możesz się wprowadzić praktycznie od zaraz. Do tego, większość z nich jest w pełni umeblowana.

Ponadto, rynek wtórny jest zdecydowanie większy od pierwotnego. Szerszy wybór pozwoli ci lepiej dopasować mieszkanie do swoich potrzeb. Bez problemu możesz przebierać w ofertach, zarówno pod względem ceny, standardu i lokalizacji.

Infrastruktura przede wszystkim

Kolejną zaletą jest otaczająca mieszkanie infrastruktura. Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, musisz wiązać się z tym, że najprawdopodobniej mieszkanie będzie ulokowane na nowo wybudowanym osiedlu. Wiąże się to z brakiem szkół, sklepów, czy wieloletniej roślinności.

W przypadku osiedla, które na rynku funkcjonuje od wielu lat, ten problem zupełnie nie istnieje. W pobliżu masz dostęp do wszystkich niezbędnych sklepów, a przede wszystkim, w okolicy jest niezbędny węzeł komunikacji miejskiej.

Nowe osiedla powstają zwykle na terenach podmiejskich, z których ciężko jest dostać się do centrum miasta. Praktycznie niemożliwym jest, aby kupić mieszkanie w centrum, szukając go na rynku pierwotnym.

Rynek wtórny to stabilność

Rynek wtórny jest o wiele bardziej stabilny niż pierwotny. Niestabilny rynek i kryzysy mogą skutecznie spędzić sen z powiek przyszłym kupcom. W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o bankrutujących deweloperach, którzy idąc na dno, pociągnęli ze sobą setki klientów, tracących oszczędności swojego życia.